Historia

Pięcioletni chłopiec po raz pierwszy słyszy dźwięk

To ciekawe zdjęcie zostało zrobione w 1974 roku dokładnie w momencie, gdy Harold Whittles, pięcioletni chłopiec, który urodził się głuchy, po raz pierwszy słyszy dźwięk. Zdjęcie zostało zrobione przez fotografa Jacka Bradleya i zostało opublikowane w wydaniu Reader’s Digest z lutego 1974 roku.

Zszokowany wyraz twarzy Harolda nie jest zaskakujący. Wyobraź sobie, że w jednej chwili zostajesz przeniesiony z cichego świata do świata dźwięków. Oczywiście udało się to osiągnąć dzięki postępowi technologii i elektronicznemu aparatowi słuchowemu. Przyjrzyjmy się więc pokrótce historii aparatów słuchowych.

Pierwszymi aparatami słuchowymi były trąbki do uszu, które często były wykonane z rogów zwierzęcych, ale z czasem były produkowane z różnych materiałów. W końcu pojawienie się telefonu sprawiło, że elektryczne aparaty słuchowe stały się rzeczywistością. Osoby z ubytkiem słuchu relacjonowały lepsze rozmowy przez telefon, ponieważ słuchawkę można było przyłożyć do ucha. Zauważyli to wynalazcy, w tym Thomas Edison, który sam miał ubytek słuchu. Pierwszy elektryczny aparat słuchowy, Akouphone, został stworzony przez Millera Reese Hutchisona w 1898 roku. Jego działanie polegało na użyciu nadajnika węglowego do wzmocnienia dźwięku poprzez pobranie słabego sygnału i użycie prądu elektrycznego, aby go wzmocnić.

Call Now Button