Niedosłuch

6 najczęściej zadanych pytań dotyczących słuchu

Ubytek słuchu może wystąpić w każdym wieku a zmiana taka jest trudna dla osoby, u której pojawia się niedosłuch, ale także dla jej bliskich. Na początkowym etapie trudno jest przyzwyczaić się do zmian związanych z noszeniem aparatu słuchowego. Widać to po emocjach. Z czasem sytuacja ulega poprawie. Warto jednak wspierać swoich bliskich w codziennych sytuacjach. Oto 6 najczęściej zadanych pytań dotyczących słuchu:

 1. Czy aparat słuchowy jest mi potrzebny?
  Często lekceważymy niedosłuch, który przecież „nie boli”. Tak reaguje ponad 60% ludzi z niedosłuchem w Polsce. Jednak problem z dnia na dzień staje się coraz bardziej uciążliwy, również dla najbliższych. Pamiętaj! Im póżniej zgłosisz się na badanie, protezowanie może nie przynieść oczekiwanych efektów. Zatem, nie zwlekaj.
 2. Wstydzę się nosić aparat słuchowy, czy aparat słuchowy jest konieczny?
  Dla wielu aparat jest stygmatem niedołężności. Jednak to też kwestia bezpieczeństwa, kiedy nie usłyszysz nadjeżdżającego auta czy tramwaju. Poza tym obecna technika pozwala na niemal niezauważalne bardzo dyskretne aparaty. W naszych salonach możesz przetestować za darmo bardzo zaawansowane technologicznie modele z dodatkowymi fantastycznymi funkcjami.
 3. Czy aparat słuchowe są drogie?
  O cenie aparatu decyduje wiele czynników min. jego funkcje, zastosowana technologia i rodzaj. Posiadamy bardzo zróżnicowany asortyment pod względem cen, także oferujemy możliwość dofinansowania z NFZ i całkowicie bezpłatne badanie słuchu.
 4. Czy naprawdę aparat słuchowy poprawi komfort życia?
  Rezygnując z aparatu słuchowego to dobrowolne skazanie się na wiele ograniczeń. Prowadzi do izolacji, a dalej do depresji, nerwic i ogólnego dyskomfortu. Rozmawiając z naszymi pacjentami, wiemy że odwlekanie decyzji o zakupie aparatu, to żródło dodatkowych problemów.
 5. Czy aparat słuchowy pogarsza słuch?
  Jest to tylko wrażenie wywołane przez mózg, który przyzwyczaił się dobrego dźwięku. Zdjęcie aparatu powoduje znaczny kontrast w jakości dźwięku, stąd takie właśnie wrażenie Pamiętaj! Na rynku są też tzw. wzmacniacze słuchu, które pogłębiają niedosłuch. Aparaty oferowane przez Audiocentrum to autoryzowane urządzenia medyczne, które poprawiają słuch.
 6. Czy aparaty słuchowe są niewygodne?
  Kupowanie aparatów przez internet, przejmowanie po kimś lub zakup w markecie, może wywołać ból, otarcia, zapalenie ucha, nawet do wtórnego zapalenia ucha.
Pamiętaj ! Podstawą jest zakup profesjonalnego i prawidłowo dobranego aparatu przez naszego protetyka słuchu. Dobierzemy odpowiedni model, ustawimy parametry: dynamikę, wyrazistość, głośność, itp. dajemy długi czas na przetestowanie i stały serwis po zakupie.

 

Call Now Button